Data: Sobota 20 października 2018r.

Rodzi­na Bo­giem sil­na, sta­je się siłą człowieka i całego narodu.

WEEKEND DLA MAŁŻEŃSTW W HODYSZEWIE

kryzys Serdecznie zapraszamy małżeństwa na weekendowe rekolekcje w Sanktuarium Matki Bożej w Hodyszewie w dniach od  16 do 18 listopada 2018 r. Początek spotkania w piątek o godz. 17.30, a zakończenie w niedzielę o godz. 15.00.

Spotkania Małżeńskie są ruchem rekolekcyjnym, którego główną formą działalności są warsztatowe rekolekcje dla małżeństw. Służą one rozwojowi i pogłębieniu wzajemnej relacji małżeńskiej. Są również pomocne dla tych par, które przeżywają problemy w komunikacji czy wręcz kryzys małżeński. Proponujemy małżeństwom ćwiczenia takiej formy dialogu, który pozwoli mężowi i żonie głębiej poznać się nawzajem, umocnić ich więź lub rozpocząć pracę nad przyczynami konfliktów i nieporozumień między nimi.

Rekolekcje mają formę weekendowych warsztatów od piątkowego popołudnia do niedzieli.  Odbywają się w przypadku naszego ośrodka w domu rekolekcyjnym o.o. Pallotynów w Hodyszewie i prowadzone są zwykle przez trzy małżeństwa animatorów oraz kapłana. W trakcie kolejnych spotkań uczestnicy otrzymują kolejne tematy do dialogu poprzedzone wprowadzeniem animatorów i kapłana. To właśnie wspólnota małżeńskich doświadczeń i trudu codziennego życia oraz możliwość poświęcenia wyłącznego czasu na rozmowę  o sobie pozwala małżonkom doświadczyć na nowo wartości swego związku. Rozmowy małżonków odbywają się w osobnych pokojach i nikt poza nimi nie zna ich treści oraz przebiegu.

W warsztatach weekendowych może wziąć udział każde małżeństwo, bez względu na staż, wiek, religijne zaangażowanie. Jesteśmy ruchem otwartym i zdarza się, że uczestniczący małżonkowie są różnych wyznań lub jedno jest niewierzące. Zdarza się też, że przyjeżdżają do nas małżeństwa w separacji lub w trakcie spraw rozwodowych. Pragniemy wspierać wszystkich, którzy stale chcą  pogłębiać swoją relację, nawet wtedy, gdy przeżywają kryzys. Wierzymy, że tak jak wielu uczestników, którzy poszukiwali rozwiązań swoich problemów, małżonkowie będą  w stanie znaleźć poprzez Spotkania pomoc w uzdrowieniu i rozwoju swego związku.

Informacji na temat ruchu Spotkań Małżeńskich, terminy rekolekcji w innych ośrodkach można znaleźć na stronie www.spotkaniamalzenskie.pl

Wszelkich informacji udzielają i zgłoszenia przyjmują:
Bożena i Przemysław Sułkowscy tel. 661 754 243 (dzwonić po 17:00). e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie swego uczestnictwa!

Warto skorzystać z tych rekolekcji. Warto jeszcze raz poczuć sie tak jak w narzeczeństwie!

 

Foto: mamazone.pl