Data: Sobota 20 października 2018r.

Kształtu rodzin­y nie tworzy się cyrklem i skalpelem.

PIELGRZYMKA MAŁŻEŃSTW I RODZIN NA JASNĄ GÓRĘ 2018

mb częstochowskaOgólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 22-23 września br., jest już XXXIV spotkaniem modlitewnym małżeństw i rodzin z Matką Bożą Częstochowską.

Do pielgrzymowania indywidualnego i w ramach grup parafialnych oraz diecezjalnych zaproszeni są wszyscy małżonkowie – szczególnie ci z najmniejszym i największym stażem małżeńskim. Na początku wspólnej drogi jest o co prosić, a przy końcu – za co dziękować.

Ks. Przemysław Drąg, który jest Krajowym Duszpasterzem Rodzin, podkreśla, że „centralnym punktem pielgrzymowania jest zawsze Eucharystia, na której małżonkowie odnawiają swoje przyrzeczenia małżeńskie. Dla wielu takie świadectwo wierności, uczciwości małżeńskiej i bliskości staje się motywem do podjęcia nowych postanowień i przemiany życia małżeńskiego i rodzinnego. Wiemy, że każda i każdy z nas potrzebuje w natłoku codziennych wydarzeń spojrzeć w niebo i uwierzyć, że Bóg jest blisko. Tym czasem oddechu i spoglądania w niebo jest zawsze Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę do tronu Matki i Królowej Narodu Polskiego. Tam udało się podjąć wiele dobrych decyzji, tam uczymy się miłości ofiarnej i przebaczającej. Wreszcie tam, u Matki, modlimy się i cieszymy sobą nawzajem”.

Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę organizuje Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin przy Konferencji Episkopatu Polski. Pielgrzymka odbywa się od ponad 30 lat, a jej celem jest przede wszystkim wzmocnienie polskich rodzin, zwrócenie uwagi na piękno powołania małżeńskiego, a także pomoc w przezwyciężeniu zagrożeń, które czyhają na tę najbardziej podstawową wspólnotę ludzką. W wydarzeniu rokrocznie bierze udział ponad dziesięć tysięcy osób. Zebrani uczestniczą we wspólnej modlitwie, mogą również wysłuchać świadectw i konferencji o tematyce małżeńskiej i rodzinnej.

Program pielgrzymki:

Sobota, 22 września 2018 r.
15.30 – Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kaplicy Matki Bożej pod przewodnictwem Księdza
Biskupa Wiesława Śmigla Przewodniczącego Rady ds. Rodziny KEP.
16.45 – „Rodzina w służbie życiu” – wystawa o rodzinie Ulmów.
19.30 – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich.
21.00 – Apel Jasnogórski.

Niedziela, 23 września 2018 r.
9.00 – Wykłady w Sali o. A. Kordeckiego:
„Wymagająca miłość. Opowieść o miłości.” – Beata i Antoni Dzierżanowscy.
„Przekaz wiary dzieciom.” – Piotr Wołochowicz.
„Radość miłości. Świadectwo z udziału w IX Światowym Spotkaniu Rodzin w Dublinie.”
11.00 – Msza Święta na Jasnogórskim Szczycie.
Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
Ślubowanie nowych doradców życia rodzinnego.
Zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski.
 

Informacje na stronie www.kodr.pl, pod nr tel. 22 838 92 59 oraz w Diecezjalnych Wydziałach Duszpasterstwa Rodzin.