Data: Sobota 18 listopada 2017r.

Małżeństwo i rodzi­na są tyl­ko i wyłącznie tym, co sa­mi z nich czynimy.

RUSZYŁY ZAJĘCIA NA STUDIUM ŻYCIA RODZINNEGO

SZR1Od wykładów ks. dra Marka Dziewieckiego i biskupa dra Stanisława Stefanka ponad sto sześćdziesiąt osób rozpoczęło zajęcia siódmej już edycji Studium Życia Rodzinnego.

Oblężenie przeżywa pierwszy  poziom Studium, zatytułowany „Moje małżeństwo, moja rodzina, moje szczęście.” Radości z tego powodu nie ukrywał ks. dr Jacek Kotowski, diecezjalny duszpasterz rodzin, inicjator i sprawca całego „zamieszania”.

Cieszę się bardzo, bo dużą grupę uczestników pierwszego poziomu Studium stanowią narzeczeni, którzy chcą solidnie przygotować się do małżeństwa, by było ono później radosne i szczęśliwe. Studium Życia Rodzinnego jest formą zalecaną - według nowego programu przygotowania do małżeństwa. W tej chwili widzę, że znaczna część narzeczonych wybrała właśnie tę formę. A to znaczy, że chcą więcej wiedzy, więcej zajęć i więcej umiejętności, również tych praktycznych, by budować solidne i trwałe małżeństwo. To cieszy i dobrze rokuje na przyszłość – mówił ks. Jacek Kotowski.

Zaskoczenia z pierwszych zajęć nie ukrywali uczestnicy Studium, bo choć, jak przyznali, wybrali tę formę jako przygotowanie do sakramentu małżeństwa to spodziewali się nudnych wykładów i sztywnej atmosfery. Ale już pierwsze zajęcia pokazały, że wykładowcami są specjaliści w swojej dziedzinie, a na dodatek atmosfera jest daleka od sztywności. Wielu już teraz przyznało, że czuje niedosyt i z ciekawością czeka na kolejne spotkanie.

W tym roku zajęcia na Studium odbywają się na dwóch poziomach. Pierwszy, przeznaczony dla narzeczonych i małżonków i zatytułowany jest „Moje małżeństwo, moja rodzina, moje szczęście” oraz drugi “Moje dziecko. Jak je mądrze kochać i dobrze wychować?”

Kolejne zajęcia w ramach Studium już za miesiąc, 2 grudnia. Uczestnicy pierwszego poziomu dowiedzą  się m.in. o prokreacji wspomaganej medycznie in vitro i leczeniu niepłodności – naprotechnologii oraz o życiu prenatalnym dziecka, ciąży i porodzie. Natomiast uczestnicy drugiego poziomu zgłębiać będą temat ojcostwa, jego znaczenie w życiu dziecka oraz dowiedzą się m.in. jak jest rola rodziców jako wychowawców i jak wychować dziecko do dojrzałej wiary.

Tekst i zdjęcia pochodzą z portalu: wzasiegu.pl

SZR2SZR3SZR4SZR5SZR6SZR7