Data: Sobota 20 października 2018r.

Kształtu rodzin­y nie tworzy się cyrklem i skalpelem.

MARSZE DLA ŻYCIA I RODZINY W DIECEZJI 10 czerwca 2018

plakat a3 marsz dla zycia 2018Dnia 10 czerwca br. ulicami wielu miast Polski przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. Organizowane są one w celu publicznego świadectwa o podstawowych wartościach jakimi są: ludzkie życie oraz małżeństwo i rodzina oparta na małżeństwie kobiety i mężczyzny.

Marsze mają pozytywny, radosny i afirmatywny wymiar. Ze względu na zmieniającą się rzeczywistość społeczno-polityczną, jak również dla uwypuklenia najważniejszych aspektów obrony życia i rodziny, każdego roku organizowane są pod innym hasłem.

W 2018 r. hasło przewodnie Marszów brzmi „Polska rodziną silna!”. Podkreśla ono zasadniczą rolę rodzin w budowaniu przyszłości Ojczyzny. Aby to zadanie mogło być przez rodziny realizowane, potrzeba zrozumienia i pomocy ze strony władz publicznych, instytucji kultury, edukacji, mediów i Kościoła.

Za organizacją Marszów w naszej Diecezji stoją osoby, grupy, wspólnoty, parafie i organizacje, które łączy przekonanie, że szacunek dla życia i rodziny stanowi fundament ładu społecznego.

Serdecznie zapraszamy każdego kto szanuje, broni, troszczy się i docenia życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci a także pragnie silnych i zdrowych rodzin do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny! Dajmy świadectwo przywiązania do tych podstawowych wartości!
  

Przebieg uroczystości w Diecezji:

Jedwabne 10 czerwca:
09:30 – Msza św. w parafii pw. św. Jakuba Apostoła.
10:30 – Marsz ulicami Miasta.
11:30 – Festyn rodzinny przy kościele.
 
Łomża 10 czerwca:
12:00 – Msza św. w Katedrze Łomżyńskiej św. Michała Archanioła. Modlitwa i złożenie deklaracji podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
13:00 – Marsz ulicami Łomży z Katedry do parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży.
14:00 – Festyn rodzinny przy kościele Krzyża Świętego w Łomży.

Ostrów Mazowiecka 10 czerwca:
12:00 – Msza św. w parafii pw. Wniebowzięcia NMP.
13:00 – Marsz ulicami Miasta
13:30 – Zakończenie Marszu w parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza.

Wysokie Mazowieckie 10 czerwca:
11:30 – Msza św. w parafii pw. św. Jana Chrzciciela.
12:30 – Marsz ulicami Miasta.
13:30 – Festyn rodzinny przy Miejskim Ośrodku Kultury.

Wyszków 10 czerwca:
12:30 – Msza św. w parafii pw. św. Wojciecha.
13:30 – Marsz ulicami Miasta.
14:00 – Festyn rodzinny na Placu Miejskim.

Za Patronat medialny Dziękujemy Mediom katolickim: Radiu Nadzieja, Tygodnikowi Głos Katolicki oraz Portalowi wzasiegu.pl