Data: Sobota 20 października 2018r.

Małżeństwo i rodzi­na są tyl­ko i wyłącznie tym, co sa­mi z nich czynimy.

STUDIUM ŻYCIA RODZINNEGO 2018/2019 - ZAPISY TRWAJĄ

mal2DRODZY NARZECZENI, MAŁŻONKOWIE, RODZICE!

Jeśli pragniecie: aby wasze małżeństwo nabrało nowego blasku, lepiej się poznać i zrozumieć, odkryć Boży plan dla małżeństwa, by było ono prawdziwie satysfakcjonującym związkiem, zrozumieć przyczyny niektórych Waszych problemów i poznać sprawdzone sposoby ich rozwiązywania, podjąć wysiłek doskonalenia Waszego małżeństwa, dania mu nowej nadziei czy jeszcze jednej szansy, dobrze i odpowiedzialnie przygotować się do małżeństwa i zrozumieć czym jest ono naprawdę... skorzystajcie ze spotkań w ramach Studium Życia Rodzinnego.

W roku 2018/2019 STUDIUM ŻYCIA RODZINNEGO RUSZA NA DWÓCH POZIOMACH!!

Poziom 0. "Odpowiedzialne narzeczeństwo. Szczęśliwe małżeństwo." czyli 7 spotkań dla narzeczonych pragnących żyć razem w wierności, uczciwości i miłości do końca życia." Skierowany do narzeczonych, którzy przygotowują się do zawarcia sakramentu małżeństwa i dobrze rozumieją, że nie da się dobrze zrozumieć czym jest miłość w trakcie krótkiego kursu poprzedzającego sakrament - jak pisze Ojciec Święty Franciszek w Adhortacji Amoris laetitia. Warsztaty uzupełnione o wykłady profesorów zaangażowanych w duszpasterstwo rodzin w całej Polsce, pomogą na pewno lepiej zrozumieć tajemnicę i znaczenie wspólnego życia razem. 

 

Poziom I. "Moje małżeństwo! Moja rodzina! Moje szczęście! - czyli 5 spotkań dla małżonków i narzeczonych poważnie myślących o miłości." + 2 obowiązkowe spotkania z naturalnych metod rozpoznawania płodności(terminy do ustalenia z uczestnikami),wzbogacony nowymi nazwiskami, polecamy dla małżeństw i narzeczonych, którzy chcą zgłębić wiedzę i umiejętności przydatne w budowaniu szczęśliwego małżeństwa.
 

 

Proponujemy wiele ciekawych i praktycznych tematów, które sprawdziły się w poprzednich edycjach oraz dodajemy nowe zagadnienia, które zostały przedyskutowane z małżeństwami, rodzicami i ludźmi zajmującymi się problematyką rodzinną. W programie zostały uwzględnione również problemy dotyczące rodziny, które znalazły się w Adhortacji posynodalnej Amoris laetitia Papieża Franciszka.

Zajęcia prowadzą specjaliści i fachowcy z różnych stron Polski: Bp dr Stanisław Stefanek, o. prof. Kazimierz Lubowicki z Wrocławia, ks. dr Marek Dziewiecki z Radomia, dr Jacek Pulikowski z Poznania, dr Tadeusz Wasilewski z Białegostoku, dr Jacek Szulc z Warszawy, ks. prof. Piotr Krakowiak z Torunia, dr hab. Mieczysław Guzewicz z Zielonej Góry, dr Małgorzata Skibko z Łap, dr Małgorzata Więczkowska z Warszawy, Państwo Magdalena i Piotr Ogrodowczykowie z Łodzi, dr Karol Wojtyna z Niepokalanowa, asp. Anna Szymańska z Ostrowi Maz., małżonkowie, kapłani i wiele innych osób zaangażowanych w duszpasterstwo rodzin.

Studium obejmuje: 5 spotkań wykładowych oraz 2 spotaknia dotyczące nauki naturalnych metod rozpoznawania płodności wg metody profesora Józefa Rotzera.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu w sobotę, każde spotkanie to 3 x 1,5 godziny. Zajęcia odbywają się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego przy kawie, herbacie i ciastku. Początek o godzinie 9.00. Koniec o 14:00.
Małżonkowie, którzy mają małe dzieci (od 2,5 do 10 roku życia) i na czas zajęć nie mają ich z kim zostawić, mogą to zrobić bezpłatnie u Sióstr Służek NMP Niepokalanej w Przedszkolu przy ulicy Radzieckiej 4.

Koszt uczestnictwa obojga małżonków, narzeczonych w całym cyklu spotkań: 300 zł. W przypadku osoby uczestniczącej pojedynczo 150 zł za całość.Uczestnicy są wolnymi słuchaczami a na zakończenie otrzymują dyplom uczestnictwa w zajęciach (min. 80% obecności) i mogą podjąć pracę w Parafialnych Poradniach Życia Rodzinnego.

Narzeczonych przyjmujemy tylko na "Poziom 0" a uczestnictwo w 7 spotkaniach (5 spotkań wykładowych + 2 dotyczące NPR) zwalnia z bezpośredniego przygotowania do Sakramentu małżeństwa w parafii, także ze spotkań w Parafialnej Poradni Rodzinnej - warto skorzystać! Studium Życia Rodzinnego to jedna z form przygotowania do Sakramentu małżeństwa w naszej diecezji (honorowana przez inne diecezje).

 

TERMINY SPOTKAŃ W ROKU 2018/2019: 20 października, 17 listopada, 1 grudnia 2018, 26 stycznia, 16 lutego 2019 oraz 2 spotkania dotyczące nauki naturalnych metod rozpoznawania płodności 9 i 23 marca 2019 r.

DOKŁADNY PLAN ZAJĘĆ :  Zobacz ulotkę

Zapisaliśmy już pierwsze małżeństwa, narzeczonych. Czekamy także na Was, na Ciebie!

ZAPISY i INFORMACJE: Wydział Duszpasterstwa Rodzin, Kuria Diecezjalna Łomżyńska, ul. Sadowa 3, 18 – 400 Łomża, tel. 519 123 470  (od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 – 13.00),
Pani Agnieszka  510 085 979 (najlepiej dzwonić po 15:00), ks. Jacek Kotowski  698 761 737

badź drogą email podając imiona, nazwisko, numer poziomu Studium, kontakt telefoniczny i ilość dzieci zostawianych na czas zajęć w przedszkolu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.