Poznawaj i odkrywaj, obdarowuj i bądź blisko!

Poznawaj i odkrywaj, obdarowuj i bądź blisko!

Od poniedziałku 4 lutego br. rozpoczyna się rezerwacja stolików na kawiarenkowe spotkanie, które odbędzie się 17 lutego 2019 r. o godz. 15:00. Temat spotkania to: ,,POZNAWAJ I ODKRYWAJ, OBDAROWUJ I BĄDŹ BLISKO - ZAKOSZTUJ JĘZYKÓW MIŁOŚCI". Słowo wstępne wygłoszą Magdalena i Piotr Ogrodowczykowie. Prelegenci są małżeństwem od ponad 22 lat i rodzicami 4 dzieci. W swojej posłudze na rzecz rodziny m.in. towarzyszą małżeństwom w kryzysie, prowadzą liczne konferencje. Jednak najbardziej fascynuje ich budowanie relacji małżeńskiej poprzez odkrywanie daru jakim są dla siebie – bo małżeństwo to niesamowita przygoda we dwoje. Najlepszy czas jaki jest im dany to czas we dwoje. Napotykając trudności, starają się je podejmować razem. Co ich zachwyca w małżeństwie: miłość, przebaczenie, czułość  i wzajemne obdarowywanie.

KAWIARENKA DIALOGOWA MAŁŻONKÓW to propozycja przygotowana przez rodziny dla rodzin. Skierowana jest do każdej pary małżeńskiej, czy też rodziny, której zależy na odnowieniu wzajemnych relacji, odkryciu ich piękna i głębi oraz uczeniu się dobrej komunikacji. Ma też pomóc przywrócić małżonkom nadprzyrodzony poziom relacji małżeńskiej. Zagadnienia poruszane na spotkaniach są dobierane tak, by każde małżeństwo mogło znaleźć coś dla siebie. To, być może, jedyna okazja do tego, żeby się spotkać i porozmawiać o czymś więcej niż tylko o sprawach „codziennych” i „technicznych”. Każde ze spotkań dotyczy innego zagadnienia, dlatego do spotkań dialogowych można dołączyć w dowolnym miesiącu. Każda „Kawiarenka” rozpoczyna się 20-minutowym wprowadzeniem prelegenta. Następnie uczestnicy otrzymują inspiracje w oryginalnej formie „Menu Dialogu”. Każda z par zasiada przy swoim stoliku, przy dobrej kawie. Nastrojowa muzyka pomaga wyciszyć się i skupić myśli. Świeca na stoliku tworzy romantyczną atmosferę, przede wszystkim jednak, przypomina o bliskości Boga w sakramencie małżeństwa. Po każdym spotkaniu małżonkowie mogą podjąć związane z tematem spotkania zadanie do wykonania w formie „Rachunku”. Czas na jego realizację proponowany jest do następnej „Kawiarenki”.

Organizatorami Kawiarenki Dialogowej Małżonków są: małżeństwa ze wspólnoty Domowego Kościoła oraz Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Łomżyńskiej.

Kawiarenka odbywa się w sali pod kościołem p.w. św. Andrzeja Boboli w Łomży przy ul. Wąskiej 93 (wejście od tyłu kościoła). Dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą zostać w domu, organizatorzy zapewniają opiekę.

Rezerwacji można dokonać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 607 81 55 84 (w godz. 8.00-20.00), podając: imiona małżonków, nazwisko, imiona i wiek dzieci (jeśli zabieramy je ze sobą).

KOLEJNE TERMINY KAWIARENEK: 17 lutego, 24 marca, 28 kwietnia, 19 maja, 16 czerwca 2019 r.

Zapraszamy do zapisów i zapoznania się z ważnymi informacjami na stronie: http://kawiarenka-dialogowa-lomza.blogspot.com/