Po co czekać do ślubu? Debata walentynkowa

Po co czekać do ślubu? Debata walentynkowa

O czystości przedmałżeńskiej będą rozmawiać uczestnicy Debat Walentynkowych organizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej. Jedna z nich odbędzie się 15 lutego o godz. 18:00 w Ostrowi Mazowieckiej, tam podejmowany będzie między innymi temat mieszkania ze sobą przed ślubem.

Chcemy rozmawiać z młodymi ludźmi o czystości przedmałżeńskiej. Wielu zastanawia się, po co to komu. Młodzież wchodzi w dorosłe życie z przeświadczeniem, że miłość wymaga sprawdzenia siebie jeszcze przed zawarciem małżeństwa. Rodzajem próby jest dla nich właśnie wspólne mieszkanie. Inni po prostu wychodzą z założenia, że czystość powinna być schowana do szafy, bo jest staromodna i powoduje więcej problemów niż korzyści” – podkreśla Paulina Kot z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Broku.

Piątkowa debata Walentynkowa odbędzie się w zabytkowych Jatkach przy ul. Pocztowej 12 w Ostrowi Mazowieckiej. Gościem specjalnym będą między innymi ks. Michał Cherubin, małżonkowie Emilia i Miłosz Podbielscy oraz zakochani Zuzanna Zadworna i Łukasz Gomoliszek z Terezjańskiego Apostolstwa Ufności w Ostrowi Mazowieckiej.