Trwają zapisy na Studium Życia Rodzinnego

Trwają zapisy na Studium Życia Rodzinnego

Znajdzie się tam coś dla tych, którzy dopiero przygotowują się do przyjęcia sakramentu małżeństwa, a także dla tych, którzy po ślubie są już od kilku, a nawet kilkunastu lat. Roczna formacja pod okiem najlepszych polskich specjalistów w dziedzinie rodziny to propozycja Studium Życia Rodzinnego, prowadzonego przez duszpasterstwo rodzin diecezji łomżyńskiej. W tym roku w ramach studium ruszą 3 stopnie: jeden dla narzeczonych i dwa stopnie dla małżonków.

Poziom I. „Odpowiedzialne narzeczeństwo. Szczęśliwe małżeństwo.” czyli 7 spotkań dla narzeczonych pragnących żyć razem w wierności, uczciwości i miłości do końca życia.” To jedna z form przygotowania się do ślubu, zwalnia więc z obowiązku ukończenia „zwykłego” kursu przedmałżeńskiego. To propozycja dla tych, którzy chcą się dobrze poznać i jeszcze przed ślubem ustalić priorytety na których będą budować swoją przyszłość. W tym roku wykłady będą wzbogacone o warsztaty, na których młodzi będą mogli dzielić się swoimi doświadczeniami i ubogać wiedzą. – Jeżeli narzeczeństwo jest odpowiedzialne i przygotowanie do ślubu jest odpowiedzialne to istnieje większa szansa na to, że kryzys nie zajrzy do naszego domu. Mogą pojawić się drobne problemy, bo takie jest życie, trudności są zawsze, ale jeśli przygotowanie będzie solidne to będzie łatwiej te trudności pokonać – mówi ks. dr Jacek Kotowski, diecezjalny duszpasterz rodzin

Poziom II. „Moje małżeństwo! Moja rodzina! Moje szczęście! – czyli 5 spotkań dla małżonków i narzeczonych poważnie myślących o miłości.”(+ 2 obowiązkowe spotkania z naturalnych metod rozpoznawania płodnościości) to możliwość formacji dla małżonków, którzy chcą pracować nad budowaniem relacji w małżeństwie, w oparciu o naukę Kościoła i przykład życia innych małżonków – bo wykładowcami są także osoby świeckie.

Poziom III. „Moje dziecko. Jak je mądrze kochać i dobrze wychować? – czyli 5 spotkań dla rodziców zatroskanych o przyszłość swoich dzieci.” (+ 2 dodatkowe spotkania dla chętnych z naturalnych metod rozpoznawania płodności) pomoże w odpowiedzi na pytania jak nie stracić z oczu siebie nawzajem, gdy na świecie pojawią się dzieci, jak ułożyć hierarchię wartości, tak by w naszej rodzinie żyło się „po Bożemu.” To propozycja dla małżeństw z dziećmi. Rodzice nie muszą obawiać się o to kto zajmie się ich pociechami w czasie zajęć, bo organizatorzy zapewnią im w tym czasie jak najlepszą opiekę.

 

Wykłady w Studium Życia Rodzinnego poprowadzą m.in.: Bp dr Stanisław Stefanek, o. prof. Kazimierz Lubowicki, ks. dr Marek Dziewiecki , dr Jacek Pulikowski, dr Tadeusz Wasilewski , dr Jacek Szulc , ks. prof. Piotr Krakowiak, dr hab. Mieczysław Guzewicz , dr Małgorzata Skibko, dr Małgorzata Więczkowska , Magdalena i Piotr Ogrodowczykowie, Agnieszka i jacek Frydrych, Katarzyna i Krzysztof Jankowscy, dr Karol Wojtyna z, mgr inż. Barbara Mieczkowska, asp. Anna Szymańska, małżonkowie, kapłani i wiele innych osób zaangażowanych w duszpasterstwo rodzin.

Zajęcia będą odbywały się raz w miesiącu w sobotę w godz. od 9.00 do 14.00 w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Koszt uczestnictwa obojga małżonków, narzeczonych w całym cyklu spotkań: 300 zł (osoba uczestnicząca pojedynczo 150 zł za całość). Na czas zajęć organizujemy bezpłatną opiekę dla dzieci, których rodzice nie mogą zostawić w domu, w Przedszkolu u Sióstr Służek w Łomży.

ZAPISY i INFORMACJE: Wydział Duszpasterstwa Rodzin, Kuria Diecezjalna Łomżyńska, ul. Sadowa 3, 18-400 Łomża, Pani Barbara kom. 519 123 470 (od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 – 13.00), Pani Agnieszka kom. 510 085 979 (najlepiej dzwonić po 15:00), ks. Jacek Kotowski kom. 698 761 737, bądź drogą e-mail podając imiona, nazwisko, numer poziomu Studium, kontakt telefoniczny i ilość dzieci zostawianych na czas zajęć w przedszkolu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..