Druga Debata Prymasowska

Druga Debata Prymasowska

W roku 2019 Stolica Apostolska ogłosiła datę beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Odbędzie się ona w Warszawie, w niedzielę 7 czerwca 2020 roku. Po latach Kościół w Polsce i Kościół łomżyński doczekał  się wyniesienia na ołtarze syna Diecezji Łomżyńskiej.

Nasza Diecezja przygotowuje się do tego niezwykłego wydarzenia. Od Bożego Narodzenia we wszystkich parafiach odmawiamy modlitwę o owoce beatyfikacji. Kolejnym etapem przygotowań są Debaty Prymasowskie, organizowane wspólnie przez Wydział Duszpasterstwa Ogólnego, Wyższe Seminarium Duchowne oraz Diecezjalną Radę Ruchów i Stowarzyszeń. Odbywają się one w Łomży w miesiącach poprzedzających uroczystości beatyfikacyjne.

Zapraszamy do udziału w Drugiej Debacie Prymasowskiej, która będzie miała miejsce w środę 11 marca 2020 roku o godz. 18.00 w Centrum Konferencyjnym Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży (wejście od Placu Jana Pawła II). Debata rozpocznie się wykładem zatytułowanym "Wybrane idee pedagogiczne w nauczaniu Prymasa Tysiąclecia", który wygłosi ks. prał. prof. dr hab. Stanisław DZIEKOŃSKI, Rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.  Po wykładzie będzie miała dyskusja.